Wednesday , 26 June 2019

VRASJA E VELLEZERVE BILALI, GRUPI HETIMOR NE KERKIM TE GJURMEVE TE ATENTATOREVE

Grupi hetimor i cili po heton vrasjen e dy vellezerve Bilali me 30 mars ne Shkoder. Eshte fokusuar ne gjetjen e gabimeve te atentatoreve qe mesohet se kane qene dy. Per te cuar drejte zbardhjes se vrasjes. Nje patrulle policie e ndodhur shume prane vendit te ngjarjes pas ka degjuar te shtenat ka mberritur menjehere ne vend ngjarje dhe vetem pas 3 minutash ka gjetur edhe mjetin e djegur ne nje rrugice fare prane vendit te ngjarjes duke u djegur. Atentatoret ne mjetin tip Benz i cili rezultoj te jete i vjedhur ne dhjetor ne lagjen Perash te Shkoder, kane lene edhe armen e zjarrit tip kallashnjikov me te cilin eshte kryer edhe vrasja.

Grupi hetimor te dhe ekspertet e shkences se foreznikes po kqyrin mjetin si dhe armen e zjarrit per gjetjen e gjurmeve te mundeshme qe mund te cojne deri tek personat ne fjale. Nga sa mesohet mjeti eshte djegur ne pjese e perparme te tij ne pjesen e motorrit dhe disa pjese te brendeshme. Por qe sipas hetuesve po punohet ne gjetjen e gjurmeve per te cilat dyshojne se mund te jene lene nga atentatoret. Nga ana tjeter gjithashtu mesohet se hetimi eshte shtrire edhe vrenda radheve te uniformave blu te Shkodres mbi dyshimet qe grupet e ndryshme kriminale kane bashkepunuar me qellim fshehjen apo devijimin e hetimeve ne lidhje me vrasjet ne Shkoder.

Brahim e Astrit Bilali u vrane teksa po dilnin nga shtepia e tyre nga nje bresheri automatiku. Ndersa deri tani ne polici jane shoqeruar mbi 35 persona por pa ndonje rezultat konkret.

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHKODRËS PROÇEDON 47 SHTETAS

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, ashtu si çdo fillim jave, ka publikuar masat e ndërmarra …