Friday , 27 November 2020

VUJADINOVIĒ: S’KAM NDIKIM TEK FITORJA E VLLAZNINĖ

Portieri malazez Miroslav Vujadinoviē ėshtė pezulluar para dy ditėsh nga drejtuesit e Korabit pėr tolerime nė ndeshje, vendim ky qė erdhi menjėherė pas humbjes sė kėtij ekipi nė ndeshjen ndaj Vllaznisė. Vetė portieri ka kėrkuar sot njė prononcim pėr mediat teksa e ka quajtur qesharake njė akuzė tė tillė, pėr mė tepėr se ka ndikuar nė ndeshjen ndaj Vllaznisė. Ai gjithashtu ka deklaruar se bashkė me Federatėn malazeze dhe me avokatėt e tij do ta ndjekin kėtė ēėshtje duke hedhur nė gjyq klubin e Korabit.

Vllaznia dhe Shkodra janė dy gjėra qė kanė mbetur si njė pjesė e rėndėsishme e jetės time megjithatė nė futboll asnjėherė nuk kam luajtur me ndenjat. Kudo ku kam luajtur, jam munduar tė bėj mė tė mirėn e mundshme pėr skuadrėn time. Akuzat se kam ndikuar pėr tolerim nė ndeshjen ndaj Vllaznisė, ndonėse nuk kam qenė fare pjesė e Korabit nė atė takim, janė qesharake. Unė, kam angazhuar avokatėt e tij dhe njėkohėsisht bashkė edhe me Federatėn malazeze tė futbollit, do ta ndjek kėtė ēėshtje dhe do ta ēoj nė gjyq klubin e Korabit pėr prishje tė imazhit tim. Kam luajtur 7 vite nė Shqipėri dhe asnjėherė emri im nuk ėshtė lakuar pėr gjėra tė tilla sepse kam dhėnė gjithnjė maksimumin dhe kam luajtur me ndershmėri prandaj nuk mund tė lejoj kurrsesi qė njė drejtues i Korabit tė pėrbaltė emrin dhe figurėn time”

Edhe nė kėtė rast, ashtu si nė shumė tė tjerė, ka akuza nga palėt respektive megjithatė tashmė duhet parė sesi do tė rrjedhė kjo ēėshtja e fundit sepse pėrveē Vujadinoviē edhe Sheta e Ēela, dy futbollistė tė tjerė tė pezulluar pas ndeshjes me Vllazninė, kanė deklaruar se do ta hedhin klubin e Korabit nė gjyq.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISƋ SƋ FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …