Saturday , 7 December 2019

XHAÇKA TAKIM ME USHTARAKËT PËR SITUATËN E TËRMETIT

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka takuar ushtarakët e angazhuar në përballimin e pasojave të tërmetit pas përfundimit të kërkim-shpëtimit. Xhaçka falënderoi të gjithë ata që morën pjesë, me apo pa uniformë dhe shtoi se do përmirësojë strukturat e dedikuara për emergjencat civile.

Me përfundimin e operacioneve të kërkim-shpëtimit, FA janë përqendruar në mbështetjen logjistike. Mbi 400 efektivë FA u angazhuan menjëherë pas lëkundjeve, dhe 2 mijë të tjerë qëndruan në gatishmëri.

Lexoni dhe kete

NXENESIT E AKOMODUAR NE SHENGJIN NISIN SHKOLLEN

Në shkollën 9-vjeçare “At Zef Pllumi” në Shëngjin numri i nxënësve është dyfishuar. Fëmijet e …