XHAFERI E PRANON: PO, DUA TË MARR VLLAZNINË E FUTBOLLIT

Tashmë nuk janë më vetëm zëra. Presidenti aktual i Vllaznisë në basketboll Alban Xhaferi e ka pranuar publikisht dëshirën e tij për të marrë edhe drejtimin e klubit të futbollit Vllaznia. Një gjë të tillë ai e ka konfirmuar gjatë prononcimit të tij mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në TV Rozafa ku ka qenë i ftuar…

Përveç Xhaferit, pjesë e këtij emisioni me lidhjet e tyre direkte kanë qenë edhe Roland Luçi nga Austria dhe futbollisti koplikas Enis Çokaj nga Kroacia.

Lexoni dhe kete

KAMPIONATI I FUTBOLLIT TË FEMRAVE RINIS ME 6 QERSHOR

Pas një shkëputje dy mujore, ekipi i Vllaznisë në futboll për femra që prej javës …