Sunday , 17 January 2021

XHAFERI: “ME KËMBË NË TOKË” ECIM PËRPARA

I lumtur në maksimum që shënoi golin e fitores ndaj Teutës, por edhe ngaqë kartoni i kuq i marrë prej tij nuk ndikoi në rezultatin e ndeshjes, Ardit Hoxhaj në prononcimin e dhënë për gazetarët ka deklaruar se këto suksese të Vllaznisë nuk janë rastësi…

Ndërkohë sponsori Xhaferi është shprehur se ky sukses është frut i punës së shkëlqyer të futbollistëve dhe stafit teknik, por ekipi duhet të qëndrojë me këmbë në tokë.

Ai gjithashtu ka folur edhe për merkaton duke thënë se Vllaznia nuk ka shumë nevojë për ndërhyrje gjatë janarit…

Vllaznia kryeson me meritë kampionatin nga java e parë e deri tani, megjithatë në kampin kuqeblu i gjithë fokusi është i përqenduar tek sfida e rradhës, ajo që do të luajë të premten e ardhshme në Elbasan ndaj Kukësit ku padyshim që do të kërkohet sërish fitorja.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 1 – 4 EDHE ME TIRANËN

Vllaznia U21 e ka nisur mbarë edhe vitin 2021. Ashtu siç e mbylli vitin e …