Wednesday , 30 September 2020

XHAFERI: VLLAZNIA ME DREJTOR TË RI SPORTIV, TANI EDHE TRAJNERI

Të lumtur që ia dolën të mbajnë Vllazninë sërish në Superligë, drejtuesit e saj kanë nisur menjëherë nga puna për sezonin e ri.

Sponsori Alban Xhaferi në një intervistë për mediat pas ndeshjes me Besëlidhjen, ka zbuluar edhe faktin që tashmë Vllaznia ka një drejtor të ri sportiv, por pa ia zbuluar emrin…

Ndonëse Xhaferi nuk e ka deklaruar emrin e drejtorit të ri sportiv, mësohet se ai do të jetë kroati Matko Djarmati. Puna për ndërtimin e ekipit për sezonin e ardhshëm tashmë ka nisur dhe shpresat janë për të ndërtuar një Vllazni krejt ndryshe.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë …