XHAHYSA: KJO VLLAZNI MUND TË DALË KAMPIONE

Vllaznia e sivjetme vazhdon të bëjë mirë dhe kryeson me meritë kampionatin, e shkëputur 9 pikë nga ndjekëset më të afërta të saj.

Fitorja e fundit ndaj Kukësit ka ngrohur edhe më shumë dashamirësit e kësaj skuadre. Njëri prej tyre, ish- futbollisti Altin Xhahysa, në një prononcim për televizionin Rozafa, ka vlerësuar mënyrën si po luan kjo skuadër dhe është ndalur edhe tek fitorja e fundit ndaj Kukësit…

Ndërkohë i pyetur në lidhje me ndeshjen e rradhës, atë ndaj Bylisit dhe për pretendimet e mëtejshme të Vllaznisë, Xhahysa do të përgjigjej…

Në Shkodër çdo ditë e më shumë janë zgjuar shpresat për ta parë Vllazninë kampione pas 20 vitesh, por megjithatë ka ende edhe shumë rrugë përpara sepse janë për t’u luajtur edhe 22 javë kampionat.

Lexoni dhe kete

SMAJLAJ & BURRAJ NË POLONI PËR EUROPIANIN

Dy atletët shkodranë Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj që prej ditës së dielë ndodhen në …