Friday , 23 October 2020

XHORXHEVI: VLLAZNIA NJ EKSPERIENC E RE PR MUA

Volejbollisti i sapoardhur tek Vllaznia Vladan Xhorxhevi n prononcimin e tij t par pas ardhjes n Shkodr, shprehet i knaqur me ambjentin q ka gjetur n skuadr dhe po ashtu, edhe pr nisjen e ksaj eksperience t re. N nj intervist pr televizionin Rozafa, lojtari serb bn t ditur se nuk ka shum njohuri pr volejbollin shqiptar por megjithat vlerson trajnerin Kroqi dhe shokt e tij t skuadrs s re pr prkushtimin q tregojn n strvitje dhe profesionalizmin q kan…

 

“Ndihem si n shtpi. Kam vetm kaq dit ktu por m plqen qyteti por edhe mikpritja. Nuk kam shum informacion pr volejbollin shqiptar megjithat tek Vllaznia shoh q ka nj trajner t mir dhe nj organizim t mir t skuadrs ndrkoh q edhe shokt e ekipit m kan mbshtetur. Nuk i njoh ekipet e tjera t kampionatit shqiptar por besoj se me eksperiencn time do ta ndihmoj ekipi n plej-of ai t arrij objektivat e veta”

Me ardhjen e ktij lojtari, ekipi shkodran tashm sht m i fort dhe natyrisht q objektivat e tij jan t qarta pr t synuar fitimin si t titullit kampion ashtu edhe t Kups s Shqipris. Natyrisht q nuk do t jet e leht por as e pamundur jo.

Lexoni dhe kete

BELISHA: VLLAZNINË E SHOH PËR MESIN E TABELËS SË RENDITJES

16 blerje dhe shumë entuziasëm, por Vllaznia duhet të qëndrojë me këmbë në tokë. Ish- …