ZAPTIMI I HAPESIRAVE PUBLIKE, NGRIHEN 5 GRUPE PUNE

Pas deklaratės me datėn 27 gusht nga drejtori I tė ardhurave nė bashkinė Shkoder Blendi GJylbegaj pėr  lirimin e hapėsirave publike nė tė gjithė territorin e kėsaj njėsie vendore, dhe afatit te deklaruar me datėn 30 Gusht ose nė tė kundėrt do tė ndėrhyjne policia bashkiake dhe drejtoria e tė ardhurave .Kete tė hėnė ka nisur njė tjetėr fazė e kėtij aksioni. 5 grupe punė tė ngritur nė tė gjithė Shkodren ka nisur takimet mė tė gjithė bizneset tė cilėt kanė zaptuar hapėsirat publike.

 

Sipėrfaqet publike tė zėna nga bizneset private nė qytetin e Shkodres kanė qėnė tė shumta. Ngritja e pesė grupeve tė punės nė 5 rajone tė ndryshmė tė qyteti bėnė tė mundur informimin e tė gjithė biznesmeneve tė informohen dhe tė lirojnė hapėsirat publike tė zėnė nga ata. Nėse qytetarėt nuk bėjnė heqjen e sendeve tė vendosura nė trotuare atehere do tė kėtė penalizime dhe heqja e tyre do tė bėhet nga forcat e policisė

Lexoni dhe kete

ARSIMI PROFESIONAL, SHKATERRIMI I TIJ NE VENDIN TONE

Pjesa mĆ« e madhe e vendeve qĆ« ishin tĆ« pĆ«rfshira nĆ« bllokun e sistemit komunist …