Saturday , 31 October 2020

ZBARDHET LISTA E KANDIDATËVE TË PD PËR DEPUTETË NË QARKUN SHKODËR

Demokratët e Qarkut të Shkodrës do të votojnë të mërkurën e 30 shtatorit për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Qarku i Shkodrës, me 11 mandate, ka një numër të madh kandidatësh potencialë për deputetë, 39 individualitete që synojnë të përfaqësojnë PD në zgjedhje.

Emrat që janë pjesë e listës nisin me kryebashkiaken Voltana Ademi, për të vijuar me ish deputetët Bardh Spahia, Helidon Bushati, Izmira Ulqinaku, Lorenc Luka, Romeo Gurakuqi, etj.

Kështu, në degën Shkodër janë këto emra:
ARBEN GJURAJ
ARTAN HAXHI
BARDH SPAHIA
BASHKIM RROJI
BENARDETA SYKU
BLENDI GJYLBEGAJ
EMILJANO PJETRI

FLORIAN BJANKU
GRETA BARDELI
HELGA SALLAKU
HELIDON BUSHATI
IMELDI SOKOLI
IZMIRA ULQINAKU

LEDINA MANDIJA
LORENC LUKA
MARK RUPA
NDOC ASHTA
NESTI KIRI
NEVILA BUSHATI

RAMIZ ÇOBAJ
ROMEO GURAKUQI
VOLTANA ADEMI
XHEMAL BUSHATI

Në degën Vau i Dejës:

 1. GJOK ULDEDAJ
 2. MARIN TUKAJ
 3. PJETER LLESHI
 4. ZEF HILA

Në degën Malësi e Madhe:

 1. ALDO GEGA
 2. AUREL MARKAJ
 3. ERMIRA COBAJ
 4. FATBARDH ZEKAJ
 5. RAMADAN LIKA

Në degën Pukë:

 1. ANTONETA ZAJA
 2. GEZIM VATA
 3. HIL KOLA
 4. LODOVIK HASANI
 5. NDOC FASLIA
 6. PREL GJONI
 7. RROK DODA

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë.

Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës. Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike.

Lexoni dhe kete

BEQAJ: I PA KËNAQUR NGA PËRFORMANCA E KËSHILLIT BASHKIAK SHKODËR

“Nuk jam i kënaqur me jetën politike që bënë Këshilli Bashkiak i Shkodrës sot”. Ka …