Friday , 19 January 2018

I ZBRESIN NDIHMEN EKONOMIKE, KERKON NDIHME NGA SHTETI

I kane zbritur ndihmen ekonomike nga 40 mije leke te vjetra ne 10 mije leke dhe nuk i japin nje shpjegim per kete veprim. Nje gje e tille i ka ndodhur Tom Gjurashaj ne fshatin Grude e Re te Njesise Administrative Rrethina ne Shkoder. Ai kerkon ndihme nga shteti, pasi ka edhe djalin e semure.

Gjurashaj shton se ka nevoje per kete ndihme, pasi eshte i papune, bashke me anetaret e tjere te familjes.

Familja Gjurashaj perbehet nga 4 anetare, te gjithe te papune dhe ne kushte te veshtira ekonomike. Prandaj, kryefamiljari ka nje apel per qeverine dhe bashkine qe ti japin nje ndihme.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET LOKALE NE ULQIN NE “AUTOCHTHONOUS”

Autostrada Adriatiko-Joniane do kaloi nëpër bregdetin e Ulqinin duke u lidhur me Velipojën dhe më …