Monday , 26 October 2020

ZEKA: VLLAZNIA MĖ MIRĖ SE TEUTA, DUHET PATJETĖR FITORJA

Ato ēfarė i mungojnė Vllaznisė aktualisht janė vetėm pikėt nė renditje pėr tė qenė mė mirė. Tė tjerat janė nė rregull dhe pėr kėtė arsye, do tė kėrkohet me ēdo kusht fitorja nesėr ndaj Teutės sepse skuadra shkodrane ėshtė mė mirė se kundėrshtari nė ēdo drejtim. Kjo ėshtė deklarata e bėrė nga drejtori sportiv i klubit kuqeblu Eugent Zeka, njė ditė para ndeshjes sė rradhės nė konferencėn pėr shtyp. Ai i ėshtė pėrgjigjur pyetjeve edhe pėr deklaratat e Vajushit, pėr protestėn e tifozėve dhe shumė gjėra tė tjera.

Ndeshja e javės sė shtatė tė Superligės, ajo nė mes Vllaznisė dhe Teutės sė Durrėsit do tė luhet tė dielėn nė orėn 13.00 nė fushėn sportive “Reshit Rusi”.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …