Tuesday , 18 January 2022

“ZGJEDHJET E 25-PRILLIT NUK ISHIN DEMOKRATIKE”

Zgjedhjet e 25 prillit nuk ishin aspak demokratike per nje vend anetare te Natos apo kandidate per ne BE siç eshte Shqiperia.

Keshtu shprehet Anetari i Keshillit Kombetar te Partise Demokratike Paulin Marku, sipas te cilit pushteti ndikoi ne tjetersimin e votes se qytetareve.

Marku permend dhe gabimet e Partise Demokratike gjate 8 viteve ne opozite, duke nisur nga ndarja territoriale e deri tek lista e kandidateve per deputet.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …