Saturday , 24 October 2020

ZGJEDHJET E LSI-se NE LEZHE, VOTOJNE 2200 ANTARE

Antarsia e Lvizjes Socialiste pr Integrim n Lezhs sht thirrur pr t votuar kreun e ri t ksaj forve politike, si dhe delegatet pr konventen kombtare. Proesi ka nisur q prej ors 8 t mngjesit, ndrsa sht vn re pjesmarrje e knaqshme e antarris pr t votuar.

T paret q shprehen vullnetin e tyre me vot kan qen drejtuesit e LSI-s n kt qytet. Deputeti i Lvizjes Socialiste pr Integrim n Qarkun e Lezhs Gjovalin Kadeli tha se proesi i votimit vijon pa probleme, ndrsa ka ftuar t gjith antarsin e ksaj force politike q t bhen pjes e zgjedhjeve pr drejtuesit e ri t LSI-s.

N t gjith qarkun e Lezhs jan 2200 antar t Lvizjes Socialiste pr Integrim q kan t drejt vote ku pjesen m t madhe e z Lezha me 1571, Kurbini 362 dhe Mirdita 367 antar.

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …