Friday , 23 October 2020

ZGJEDHJET NE UNIVERSITET, VERIFIKOHEN 13 ANKESA

Eshte permbyllur procesi I ankimimit per parregullsit ne diten e votimit ne universitetin “Luigj Gurakuqi”. Prane komisionit institucional te ankimimit jane derguar 13 ankesa qe lidhen me procesin zgjedhor te mbajtur ne universitetin “Luigj Gurakuqi” të Shkodres ne 20 Prill.

Nje gje e tille u pohua edhe nga kryetari i komisionit, Roland Ilia, i cili u shpreh se pas dorezimit te ketyre ankesave ka nisur shqyrtimi i tyre.

Pritet qe vendimi per kete proces te shpallet brenda kesaj jave, ndersa ligji parashikon 10 dite afat per te shqyrtuar cdo ankese te paraqitur. Ne zgjedhjet per drejtuesit e rinj te universitetit “Luigj Gurakuqi” fitues u shpall profesor doktor Adem Bekteshi me 51.8% të votave, mes 200 pedagogeve dhe 6900 studenteve.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …