Monday , 28 September 2020

ZGJEDHJET PARLAMENTARE NË KOSOVË, FITON PARTIA E ALBIN KURTIT

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, ndërsa e dyta u rendit partia Lidhja Demokratike e Kosovës. Vetë Albin Kurti shpalli fitoren në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Ai deklaroi se nga sot ai do fillojë të punojë për krijimin e një qeverie të re me të si kryeministër.

Lëvizja Vetëvendosja ka fituar shumicën e votave në zgjedhjet në Kosovë, ndërsa ka lënë pas LDK-në. Në vendin e tretë renditet PDK-ja e Kadri Veselit. Ky i fundit ka pranuar humbjen dhe tha se do të dalë në opozitë.

Lexoni dhe kete

STUHIA SHKAKTON DËME TË MËDHA NË SHKODËR

Stuhia e së premtes në mbrëmje dhe e orëve të para të së shtunës ka …