Tuesday , 18 January 2022

ZGJEDHJET, PD VIJON AKUZAT NDAJ KAS

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj KAS. Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, thotë se refuzimi i provave është një shkelje dhe që shkon në kundërshtim me interesin e qytetarëve.

Kaso shtoi se do të vazhdojmë në rrugën dhe me kërkesat tona…

PD ka dorëzuar një sërë dosjesh në KQZ, për shkeljet e pretenduara nga ana e saj në zgjedhjet e 25 prillit.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …