Tuesday , 18 January 2022

ZGJEDHJET PER KREUN E RI TE PD

Zgjedhjet e 13 qershorit për kryetar të Partisë Demokratike janë një mision historik në situaten ku ndodhet kjo force politike.

Kështu shprehet Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Paulin Marku, sipas të cilit këto zgjedhje duhet tw jenw të lire dhe demokratike që çdo anëtar të shprehe vulletin e tij me votë për kandidatin e preferuar.

Referuar kritikeve të Luzim Bashes, Marku thotë se humbesit e vitit 2013-të nuk duhet të jenë shumë të moralshem për të kritikuar humbesit e 2021.

Në garë për kreun e ri të Partisë Demokratike pritet të jetë kryetari aktual Lulzim Basha dhe 4 përsona të tjere mes të cileve dhe deputeti i zgjedhur Agron Shehaj.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …