Thursday , 1 October 2020

ZGJIDHET KREU I FRPD-se LEZHE

Albert Loçi do te udheheqe te rinjte demokrate te Lezhes pas zgjedhjeve qe pati brenda ketij forumi. Ai mori 180 vota nga 327 votues ne total, rivali i tij Altin Mema 147 vota, ndersa Fatjon Martinaj u terhoq nga gara para se te niste votimi.
Ne procesin e votimeve per Kryetar te Rinise Demokrate lezhjane ishte edhe kreu i FRPD Belind Kelliqi i cili ka vlersuar te 3 kandidatet si dhe te tjere qe nuk u perfshine ne gare. Ndersa kane kerkuar mbeshtetje, 3 te rinjte Loci, Mema e Martinaj kane deklaruar solidaritetin e tyre me fituesin e gares ne dobi te rinise lezhjane.
Ajo qe ka bere pershtypje ne garen per Kreun e Forumit Rinor te Partise Demokratike ka qene pjesamrrja ne masen 30%, ndersa i gjithe procesi ka qene i qete dhe krejtesisht demokratik.

Lexoni dhe kete

BASHA THIRRJE RAMĂ‹S: ZBATO PLANIN E PD PĂ‹R RIMĂ‹KĂ‹MBJEN

Kreu demokrat, Lulzim Basha, pas pĂ«rfundimit tĂ« takimit me biznesin e vogĂ«l nĂ« njĂ« dalje …