Sunday , 17 November 2019

Zgjidhet projekti per rikonstruksionin e stadiumit “Loro Boriēi”

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Qeveria shqiptare  kanė zgjedhur njė studio nė Tiranė pėr tė bėrė projektin e rikonstruksionit tė plotė tė stadiumit “Loro Boriēi” duke anashkaluar inxhinierin shkodran qė e ka bėrė edhe projektin e para para 27 vitesh. Reshat Koēkiēi, e ka tė gatshėm edhe kėtė projektin tjetėr, madje pėr tė ėshtė duke punuar prej dy vitesh. Kėtė gjė ai e ka bėrė tė ditur nė njė intervistė pėr televizionin Rozafa kur ka thėnė….Pas bėrjes sė matjeve topografike, studioja nė Tiranė duket se ka nisur nga puna pėr hartimin e projekti por nė fakt Federata ka lėshuar alarmin se janė tė vonuar pėr pėrfundimin e kėtij stadium nė tetorin e vitit tė ardhshėm. Kėtė gjė thotė edhe inxhinieri Koēkiēi qė ofron bashkėpunim por edhe oponencė nė mėnyrė qė me “Loro Boriēin” tė mos bėhen gabimet qė janė bėrė nė stadiumin e Elbasanit…Premtimi I kryeministrit pėr ndėtimin e plotė tė kėtij impianti sportiv tashmė I ka vėnė nė lėvizje tė gjitha strukturat megjithatė e rėndėsishme do jetė mbi tė gjitha qė ai tė ndėrtohet me tė gjitha kushtet bashkėkohore.

Lexoni dhe kete

TRE BOKSIERƋ TƋ VLLAZNISƋ PJESƋMARRƋS NƋ “ADEM JASHARI”

PĆ«r boksierĆ«t shkodranĆ« nuk ka kohĆ« pĆ«r pushim pas pjesmarrjes nĆ« kampionatin kombĆ«tar tĆ« pak …