Zgjidhet projekti per rikonstruksionin e stadiumit “Loro Borii”

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Qeveria shqiptare kan zgjedhur nj studio n Tiran pr t br projektin e rikonstruksionit t plot t stadiumit Loro Borii duke anashkaluar inxhinierin shkodran q e ka br edhe projektin e para para 27 vitesh. Reshat Kokii, e ka t gatshm edhe kt projektin tjetr, madje pr t sht duke punuar prej dy vitesh. Kt gj ai e ka br t ditur n nj intervist pr televizionin Rozafa kur ka thn.Pas brjes s matjeve topografike, studioja n Tiran duket se ka nisur nga puna pr hartimin e projekti por n fakt Federata ka lshuar alarmin se jan t vonuar pr prfundimin e ktij stadium n tetorin e vitit t ardhshm. Kt gj thot edhe inxhinieri Kokii q ofron bashkpunim por edhe oponenc n mnyr q me Loro Boriin t mos bhen gabimet q jan br n stadiumin e ElbasanitPremtimi I kryeministrit pr ndtimin e plot t ktij impianti sportiv tashm I ka vn n lvizje t gjitha strukturat megjithat e rndsishme do jet mbi t gjitha q ai t ndrtohet me t gjitha kushtet bashkkohore.

Lexoni dhe kete

LOJTARËT E VLLAZNISË NË QENDËR TË MERKATOS

Pezullimi për momentin i procesit të Ankandit të Klubit të Futbollit Vllaznia, duket se ka …