Friday , 30 October 2020

ZHDUKEN DY TE RINJ NE LEZHE

Dy të rinjtë janë zhdukur në mënyre misterioze brenda një dite në Lezhë, ndërsa familjaret e tyre kanë bërë denoncim në polici.Sipas njoftimit të policisë shtetësia T.M., 53 vjeçe banuese në fshatin Barbullojë, ka bërë kallëzim kallëzim se i është larguar nga banesa vajza e mitur me iniciale J.M., 15-vjeçe.Gjithashtu shtetasi R. S. 40-vjeç, banues në Lezhë, ka bërë kallzim se i është larguar nga banesa nipi, shtetasi D.S. 19-vjeç.

Dy të rinjtë rezultojnë se kanë humbur kontaktet me familjaret prej 3 dites, ndërsa menjëherë pas denoncimit policia është vënë në lëvizje por pa mundur ende që të bien në gjurmet e tyre.Për të dy rastet e denoncuara në polici materialet jënë referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë.

Lexoni dhe kete

SHKODRA NË ‘DAREN’ E KRIMEVE TË PA ZBULUARA

Rajoni i Shkodrës dy muajt e fundit ka qenë i përfshirë në ngjarje të rënda …