ZHVILLOHET KAMPIONATI I MOSHAVE NE BASKETBOLL

I kthyer tashme ne nje tradite ne qytetin e Shkodres, kupa “Hasan Riza Pasha” eshte zhvilluar paraditen e kesaj te Diele ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ky eshte viti i peste rradhazi qe zhvillohet ky kampionat, ku moren pjese 8 ekipe, 6 te Shkodres, 1 i Tiranes dhe 1 i Durresit. Trajneri i moshave, Ermal Milla, foli rreth organizimit te kampionatit te basketbollit te moshave.

Finalja e ketij aktiviteti u zhvillua ne mes dy ekipeve te Shkodres, Vllaznise dhe Shkodra Basket. Kampione u shpall Vllaznia qe fitoi me rezultatin 36 – 26, ndersa lojtari me me perspektive doli Armedin Kuka i Shkodra Basket.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-17 MUND KF SHKODRA DHE SHKON NĂ‹ FINALE

Vllaznia U17 ka dalĂ« nĂ« finale tĂ« kampionatit kombĂ«tar tĂ« kĂ«saj grupmoshe dhe tashmĂ« pretendon …