Saturday , 24 October 2020

ZHVILLOHET TURNEU I 11-T “NN TEREZA” N XHUDO

Albania Xhudo Kodokan sht shpallur fituese e turneut t 11-t ndrkombtar Nn Tereza, zhvilluar ditn e djeshme n Shkodr. Sportistt e ekipit t Vllaznis dhe t Vau Dejsit,q jan pjes e ksaj Akademie,kan merituar m shum vende t para se t gjith ekipet e tjera pjesmarrse n kt turne.

Ai sht renditur n vend t par n fund t turneut duke ln n vend t dyt dhe t tret ekipet kosovare t Kastriotit t Ferizajt dhe Trepes s Mitrovics, ndrkoh q pjesmarrse prve ekipeve shqiptare dhe atyre t Kosovs, kan qen edhe t gjith ekipet e Malit t Zi si dhe ekipe nga Bullgaria e Bosnja. Por e veanta m e madhe, ka qen pjesmarrja pr her t par e ekipit t Partizanit t Beogradit. N lidhje me kt turne, organizatori kryesor i tij, Anton Shkoza, ka thn se m shum rndsi se do gj tjetr, ka misioni pr t cilin organizohet ai.

Turneu ka qen pr moshat nga 8-15 vje dhe n t kan marr pjes 200 sportist t ekipeve t ndryshme. Xhudistt e “Albania Xhudo Kodokan” kan zn m shum vende t para se gjith ekipet e tjera dhe n fund jan shpallur fitues t turneut t 11-t ndrkombtar “Nn Tereza”

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …