Wednesday , 24 January 2018

ZJARR NE BUSHAT, DIGJEN DY SHTEPI

Një zjarr I cili dyshohet se është I qëllmishën I cili ka nisur poshtë kodrës së zefjanës në afërsi të fshatit Bushat, ka shkaktuar dëme të mëdha duke djegur dy godina banimi si dhe qindra rrënjë ullinj….

Banorët e zonës kanë qenë të parët që kanë ndërhyrë për shuarjen e flakëve, të ndihmuar edhe nga mjetet zjarrfikëse…

Nga ish reparti I Bushatit si shkak I mbetjeve të 1997 janë dëgjuar shpërthime të municioneve. Ndërsa flakët kanë përparuar drejtë kodres së Zefjanës. Ndërsa sipërfaqja e djegur është shumë e madhe. Në ndihmë të banorëve kanë mbërritur edhe forcat e ushtrisë.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET I DENUARI PER VJEDHJE ME PASOJE VDEKJEN

Një 41-vjeçar, i dënuar me 18 vite burg në mungesë nga Gjykata e Kurbinit është …