ZJARR NE FSHATIN BLINISHT TE LEZHES

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu një zonë me shkurre e ferra në fshatin Blinisht të Lezhës. Flaket ranë rreth orës 22:00 të mbrëmjes të së martës dhe u përhapen me shpejtësi në një siperfaqe të konsiderueshme, duke vënë në rrezik banesat dhe shkollen fillore të fshatit.

Për shuarjen e flakeve fillimisht u angazhuan vetë banoret të cilët ndërhyn me mjete rrethanore. Por duke qenë se situatë e përkeqësua si shkak dhe i eres së fortë në zonë mbërriten zjarrfikësit e Lezhës dhe Shkodrës.

Pas më shumë se tre orësh luftë me flaket pas mesnates zjarri u vu nën kontroll pa shkaktuar dëme tek banoret e zonës.

Lexoni dhe kete

6 PERSONA ARRESTOHEN NGA POLICIA E SHKODRËS

6 persona kanë rënë në prangat e policisë Shkodër, pasi akuzohen se janë autorë të …