Saturday , 15 August 2020

ZJARR NE GRYK MANATI TE LEZHES

Godina e Njesise Administrative e Kolshit në Lezhë si dhe dy biznese aty pranë u rezikuan nga një zjarr që përfshiu disa ferra dhe shkurre pranë rruges nacionale Lezhë-Milot.

Flaket u shfaqen rreth mesnates dhe të favorizuar edhe nga era u përhapen me shpejtësi në një siperfaqe të konsiderueshme.

Kanë qenë banor të zonës të cilët kanë konstaruar zjarrin dhe kanë njoftuar policinë dhe zjarrfikesit.Këta të fundit ndërhynë menjëherë për shuarjen e flakeve të cilat po ju afroheshin bizneseve dhe njesisë administrative.

Pas më shumë se dy oresh flaket u shuan plotësisht, duke u shmanguar rreziku, ndërsa kanë nisur hetimet për zbulimin e shkaqeve të këtij zjarri.Nga veprimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme, por kjo nuk është faktuar ende plotësisht.

Lexoni dhe kete

LEZHË, 32 LEJE DREJTIMI TË PEZULLUARA GJATË FUNDJAVËS

Shërbimet e Sektorit të Policisë Rrugore në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, me qëllim rritjen …