ZJARR NE MASIVIN PYJOR NE FSHATIN SKURAJ TE KURBINIT

Nje zjarr i permasave te medha ka perfshire kete te merkure masivin pyjor ne fshatin Skuraj te Kurbinit.

Te favorizuar edhe nga era, flaket jane perhapur me shpejtesi ne nje siperfaqe te konsiderueshme.

Zjarrfikesit dhe sherbimi pyjor ndodhen ne zone, por eshte e pamundur nderhyrja per shkak te terrenit te thyer malor.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET I DYSHUARI I ATENTATIT NË VUKATANË

Policia e Shkodrës dhe grupi hetimor kanë arritur të zbardhin ngjarjen e së hënës ku …