Thursday , 25 February 2021

ZJARR NE NJE BANESE NE FUSHE-MILOT

Një 24-vjeçar shpëtoi për mrekulli, pasi dhoma ku po qëndronte u përfshi nga flaket e zjarrit.

Ngjarja ndodhi në banesen e familjes Veseli në Fushë-Milot të Kurbinit e cila është dëmtuar nga tërmeti i vitit 2019-të, por mungesa e një vendstrehimi i detyron një pjesë të familjareve të qëndrojnë në shtëpinë e dëmtuar.

Në momentin e zjarrit i riu ka qenë në gjumë, por fatmiresisht ka dëgjuar krismat dhe ka arritur të dalë nga shtëpia. E zonja e shtëpisë Etleva Veseli thotë se zjarri është shkaktuar nga një shkëndije elektrike, ndërsa shton se janë dëmtuar orenditë shtëpiake.

Nga vleresimi përfundimtar banesa e familjës Veseli në Fushë-Milot është konsideruar e pabanueshme por ende nuk dihet se kur do të shembet dhe ti hapet rrugë rindërtimit.

Lexoni dhe kete

TË SHTËNA ME ARMË NË LAGJEN “SKENDERBEG” TË SHKODRËS

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar në drejtim të automjetit që drejtohej nga 30-vjeçari Taulant Pepaj, …