Saturday , 26 September 2020

ZJARR NE QENDER TE QYTETIT TE SHKODRES, SHKRUMBOHET GJENERATORI

Nj shkndij elektrike ka shkaktuar djegien e nj xheneratorit pran banks Pro Credit n qendr t qytetit t Shkodres. Nga zjarri I rn mbremjen e s premtes fatmirsisht nuk ka patur t dmtuar n njerz prvec dmeve materiale.

Me t marr informacionin n vendngjarje kan mbrritur efektivt e zjarrfiksve t cilt kan ndrhyr pr lokalizimin e zjarrit dhe shuarjen e tij.

Brenda pak minutash sht br e mundur shuarja e flakve ndrsa n vendngjarje ka mbrritur edhe grupi hetimor, sipas t cilit bht e ditur se shkak I zjarrit ka qn nj shkendije elektrike.

Lexoni dhe kete

KAPJA E PERSONAVE TË SHPALLUR NË KËRKIM, POLICIA E SHKODRËS ARRESTON 2 SHTETAS

Policia e Shkodrës vijon punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien …