Wednesday , 25 April 2018

ZJARRI NE ZOGAJ, NE RREZIK DISA BANESA

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme rreth orës 19:00 në malin e Taraboshit dhe flakët po rrezikojnë disa banesa në fshatin turistik të Zogajt.

Zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje, ndërsa në ndihmë të tyre kanë shkuar edhe rojet mjedisore të cilat po punojnë për mbajtjen nën kontroll të flakëve dhe parandalimin e djegjes së banesave dhe lokaleve që rrezikohen nga zjarri.

Gjithashtu në terren kanë shkuar edhe FNSH e Shkodrës dhe punonjës së administratës së zonave të mbrojtura.

Lexoni dhe kete

KAPET ME 3 PAKO ME LENDE NARKOTIKE, ARRESTOHET 26-VJEÇARI

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur arrestimijn e një 26-vjeçari që tentoi të kalojë …