Friday , 3 December 2021

Zjarri shkrumbon banesen, fatmiresisht pa deme ne njerez!

Luhatjet e energjisė elektrike  kanė shkrumbuar njė katin e dytė tė njė banese nė lagjen “Perlat Rexhepi” tė Shkodres.Nė momentin e rėnies sė zjarrit fatmirėsisht nė banesė nuk ka patur persona, ndėrsa flakėt nė mjediset e brendshme janė pėrhapur me shpejtėsi, duke shkrumbuar ēdo gjė qė ndodhej nė banesė.

Kanė qenė banorėt e lagjes tė cilėt kanė njoftuar menjherė zjarrfikėsen sapo kanė parrė zjarrin, por pavarėsisht ndėrhyrjes sė saj shuarja e flakėve ka qėnė e pamundur pasi zjarri ėshtė pėrhapur nė tė gjithė objektin, pėr shkak tė vjetėrsisė sė godinės. Megjithate forcat zjarrėfikėse kanė bėrė cmosin pėr lokalizimin e zjarrit dhe shuarjen e tij pasi banesa dykatėshe ka qėnė ngjitur me shtėpite e tjera dhe nė disa momente ka rrezikuar seriozisht kėto tė fundit.

Sipas dėshmitarėve nė vendngjarje disa luhatje tė njė pas njėshme tė tensionit tė energjisė elektrike kanė shkaktuar zjarrin nė katin e dytė, ndėrsa flakėt janė pėrhapur menjeherė nė tė gjithė objektin duke e shkrumbuar brenda pak minutash tė gjithė banesėn e marie Kirit. Ndėrkohė nė vendngjarje kanė mbėrritur edhe eskpertėt e policisė hetimore tė cilėt kanė nisur hetimet pėr zbardhjen e shkaqeve tė rėnies sė zjarrit. Burime brenda bluve bėjnė tė ditur se shkak i zjarrit dyshohet tė ketė qėnė njė shkendije elektrike e cila ėshtė shkaktuar nga luhatja e tensionit.

Lexoni dhe kete

MBYLLET BURGU I ZAHARISE NE KRUJE

Burgu Spital i ZaharisĆ« nĆ« KrujĆ« Ć«shtĆ« mbyllur. KĆ«tĆ« tĆ« shtunĆ« ka nisur transferimi i …