Monday , 11 December 2017

ZJARRI SHKRUMBON GOMONEN ME KANABIS NE “RAN TE HEDHUN”

Ne datë 17.06.2017, shërbimet e Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Lezhë, kanë konstatuar një mjet lundrues që lëvizte në afërsi të bregut të detit.

Me pas shërbimet e Policisë Kufitare përgjatë vijës bregdetare, në vendin e quajtur ‘Rana e Hedhun’ fshati Rrjoll, Velipojë kanë konstatuar mjetin lundrues teksa digjej. Mjeti rezultoi një gomone rreth 6 metra e gjate. Shërbimet e Policisë Kufitare fiken flakët që kishin përfshirë gomonen.

Ne vendngjarje shkuan specialistët për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P.Shkodër si dhe grupi hetimor. Nga hetimet paraprake rezulton se në një gjatësi rreth 100 metër në të dy krahët përgjatë bregut të detit ku po digjej gomonia u konstatua lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva e shpërndarë në mënyrë të çrregullt, me peshe 50 kg.

Gjithashtu në breg të detit, afër gomones u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një bidon plastik me rreth 10 litra benzol, i cili dyshohet se është përdorur nga autori/ët. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Materialet proçeduriale do t’i kalojnë Prokurorisë për Krime të Rënda Tiranë për veprën penale “Trafikim i narkotikëve mbetur në tentativë”, parashikuar nga neni 283/a/22 i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

LEZHË, VRITET ME 14 PLUMBA VËLLAI I ISH-DEPUTETIT NDOKA

Ekzekutohet me armë zjarri brenda në makinë pranë banesës Aleksandër Ndoka, vëllai i ish-deputetit të …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin