Saturday , 24 October 2020

ZMIJANI: VLLAZNIA DUHET TË NDRYSHOJË TËRËSISHT

Pavarësisht pesimizmit që duket se ekziston rreth Vllaznisë në këto momente, ka edhe prej atyre që duan ta shohin me optimizëm situatën. Njëri prej tyre është një nga emrat më të njohur të historisë së saj, Hysen Zmijani, I cili në një prononcim për televizionin Rozafa shpreh dëshirën e tij për të parë një Vllazni ndryshe në sezonin e ri, një dëshirën kjo edhe e gjithë shkodranëve dhe më gjerë.

Nga ana tjetër, I pyetur nëse Vllaznisë I duhen shumë ndryshime për sezonin e ri Zmijani thotë se Superliga është shumë e vështirë dhe për rrjedhojë skuadrës I duhen përforcime cilësore.

Si Zmijani janë edhe shumë të tjerë specialist futbolli dhe ish- lojtarë të Vllaznisë të cilët presin që skuadra e tyre të ngjitet në lartësinë që I takon të jetë në futbollin shqiptar.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA MËSON TË ENJTËN KUNDËRSHTARIN E “CHAMPIONS”

Kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, Vllaznia e Shkodrës, do të mësojë mesditën e …