ZOGAJ: GOLI NDAJ SKËNDERBEUT SHKON PËR GJYSHIN TIM

I kanë mjaftuar vetëm 60 sekonda aktivizim në fushën e lojës dhe menjëherë ka bërë rolin e protagonistit. Silvio Zogaj ka marrë një top nga shokët e ekipit, ka dribluar kundërshtarin dhe me një gjuajtje të fortë brenda zone e ka dërguar topin në rrjetë duke mposhtuar Koliçin.

Natyrisht që është shumë bukur kur shënon dhe për më tepër që Zogaj ka edhe një dedikim prekës për këtë gol.

I pyetur ndërkohë se sa do ta ndihmojë ky gol për ecurinë e mëtejshme për Vllazninë, Zogaj shprehet se për një sulmues gjithmonë shënimi i golave është një motiv më shumë për të bërë më mirë në të ardhmen.

Vllaznia ka lënë pas tashmë fitoren ndaj Skënderbeut dhe ka nisur të mendojë për sfidën e së mërkurës për kupë me Burrelin, ndeshje kjo që do të luhet në orën 14.00 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Lexoni dhe kete

ARTAN KALAJA: ABSURDE, MË LARGUAN PAS 5 MUAJSH PUNË

Pas pesë muajsh punë tek ekipi i volejbollit të të rriturave të Vllaznisë, trajneri Artan …