ZV/KRYEMINISTRJA MESI TAKIM NE BIBLOTEKEN “MARIN BARLETI”

Ne diten e 7 marsit, festes se mesuesit, zv/kryeministrja e Shqiperise Senida Mesi zhvilloi nje takim ne ambjentet e biblotekes “Marin Barleti”. Nen shoqerimin e drejtorit te biblotekes Gjovalin Çuni dhe drejtorit te DAR Shkoder Kadri Ymeri, Mesi diskutoi per rendesine e librit. Ajo tha se te rinjte ne ditet e sotme merren shume pak me librat, duke i kushtuar vemendje me te madhe rrjeteve sociale. Prandaj libri duhet lexuar me shume shtoi Mesi, pasi eshte per te gjithe jeten.

Te rinj dhe mesues te Shkodres diskutuan me zv/kryeministren Mesi per libra te ndryshem dhe rolin e librit ne jeten e tyre.

Lexoni dhe kete

URIMET DHE VIZITAT PER FESTEN E FITER BAJRAMIT

Mbarësi dhe më shumë paqe e dashuri në familje. Ky ka qenë urimi kryesor i …