Sunday , 17 December 2017
Breaking News

“ZVICRA DO TE MBESHTESE LEZHEN NE NDERHYRJET ANTI-PERMBYTJE”

Qeveria Zvicerjanë do ta ndihmojë Bashkinë e Lezhë, për realizimin e ndërhyrjeve antipermbytje.Gararancia ka ardhur nga përfasuesit e Ambasades Zvicerjane në në Shqipëri, të cilët zhvilluan një takim me kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj.Shefi i Misionit të Ambasadës Zvicerane, Philipp Keller, ka kërkuar që projektet e ardhshme të fokusohen në drejtim të antipërmbytjes. Duke përmendur faktin se Lezha është një prej zonave të riskuara, Keller tha se investimi në këtë drejtim do të ishte një mbrojtje më shumë ndaj përmbytjeve dhe katastrofave natyrore.

Kreu i bashkisë Fran Frrokaj foli për vështërsitë financiare më të cilat po përballet kjo njësi vendore, duke kërkuar mbështetje.

Investimet antipermbytje në rajonin e Lezhës shihen si mjaft të domosdoshme, për tju dhënë fund përmbytjeve që janë të vazhdueshme sa herë që ka reshje të dendura shiu.

Lexoni dhe kete

RRUGA E DUKAGJINIT, BANORET E ZONES KERKOJNE NDERHYRJE

Rruga e Dukagjinit vijon te jete nje problem serioz per banoret e kesaj zone. Per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin