Wednesday , 17 January 2018

ZYRA E ALEAT, RADHE TE GJATA!

Radh t gjata njerzish jan krijuar para zyrs s aplikimit t pasaportave biometrike n Shkoder. Qytetar t shumt krkojn t marrin nj pasaport brenda tre ditve duke paguar dyfishin e vlers s saj. Dhe keta jan kryesisht emigrante q nxitojn pr shkak t kohs s kufizuar t qndrimit n Shqipri.

Megjithse ky fluks sht i zakonshm n dit t tilla, qytetaret ankohen per mungese te sherbimit dhe kaos ne zyrat e shtetit.

E ndrkoh n disa raste pr normalizimin e situats nuk ka munguar edhe ndrhyrja e forcave t policis. Kjo panoram pran zyrave t ALEAT ne Shkoder prseritet cdo vit n muajin Gusht, kur edhe fluksi i aplikimeve sht m i lart pr shkak t kthimit t emigrantve n vendin ton.

Lexoni dhe kete

PUNONJËSIT E KOMPANISË “ALCABLE”, TAKIM NË BASHKINË SHKODËR

Punonjësit e kompanisë “Alcable” ose ish-uzina e telave në qytetin e Shkodrës nuk po marrin …