Breaking News

ZYRA E ALEAT, RADHE TE GJATA!

Radhė tė gjata njerėzish janė krijuar para zyrės sė aplikimit tė pasaportave biometrike nė Shkoder. Qytetarė tė shumtė kėrkojnė tė marrin njė pasaportė brenda tre ditėve duke paguar dyfishin e vlerės sė saj. Dhe keta janė kryesisht emigrante qė nxitojnė pėr shkak tė kohės sė kufizuar tė qėndrimit nė Shqipėri.

Megjithėse ky fluks ėshtė i zakonshėm nė ditė tė tilla, qytetaret ankohen per mungese te sherbimit dhe kaos ne zyrat e shtetit.

E ndėrkohė nė disa raste pėr normalizimin e situatės nuk ka munguar edhe ndėrhyrja e forcave tė policisė. Kjo panoramė pranė zyrave tė ALEAT ne Shkoder pėrseritet cdo vit nė muajin Gusht, kur edhe fluksi i aplikimeve ėshtė mė i lartė pėr shkak tė kthimit tė emigrantėve nė vendin tonė.

Lexoni dhe kete

ā€œGURI I ZI, Nā€™FESTā€, PROMOVIMI I VLERAVE TE ZONES

Bashkia ShkodĆ«r ka organizuar kĆ«tĆ« tĆ« premte aktivitetin ā€œGuri i Zi nā€™FESTā€. NjĆ« aktivitet qĆ« …