Thursday , 26 April 2018

ZYRAT E INFORMACIONIT TURISTIK, JO VETEM FUNKSION INFORMUES

Zyrat e informacionit turistik ne Theth, Velipoje dhe Bashkine Shkoder nuk kane vetem funksion te japin informacion, por edhe te promovojne zonat e ndryshme te territorit te Bashkise Shkoder. Keshtu shprehet drejtori i Drejtorise se Turizmit ne Bashkine Shkoder, Gentian Mema, i cili vlereson rolin e ketyre zyrave qe kur jane hapur ne 3 vendet.

Mema shton se ne te trija zyrat ka pasur me shume se 3 mije vizitore gjate sezonit turistik.

Sipas Memes, tre zyrat e informacionit turistik jane ne sherbim jo vetem te turisteve te huaj, por edhe qytetareve shqiptare, per cdo informacion qe ato kerkojne te dijne.

Lexoni dhe kete

JAVA OLIMPIKE NE GJIMNAZIN “OSO KUKA” SHKODER

Në kuadër të javës Olimpike, gjimnazi “Oso Kuka” organizoi këtë të hënë aktivitetin final për …