Zyrtare: Ridvan Kulli, trajneri i Beselidhjes

Tashmė nuk ka mė dilema. Trajneri I ri I skuadrės sė Besėlidhjes tė Lezhės do tė jetė Ridvan Kulli. Presidenti I ekipit Gjokė Ndoka e ka zgjedhur mė nė fund njeriun qė do tė pasonte Sinan Bardhin nė drejtimin e kėsaj skuadre. Kandidatura e Kullit ka qenė mė e forta ndėr emrat qė u pėrfolėn si kandidatė tė mundshėm pėr kėtė post, teksa nė garė kanė qenė edhe dy shkodranėt, Samuel Nikaj dhe Ylber Zani. Por nė fund, duket se presidenti Ndoka ka vendosur t’I besojė njė lezhjani. Pėr mė tepėr, qė Kulli e ka drejtuar disa herė kėtė skuadėr, duke qenė trajner I saj edhe nė Superligė apo edhe nė garat pėr t’u ngjitur nė tė.

Tashmė ai do tė nisė njė sfidė tjetėr shumė tė vėshtirė. Besėlidhja aktualisht ndodhet nė vendin e tretė nė grupin A tė kategorisė sė parė dhe objektivi sigurisht qė ėshtė ngjitja nė Superligė nė fund tė sezonit. Kuptohet qė nuk do tė jetė e lehtė pasi rivalėt e saj, Tėrbuni dhe Mamurrasi kanė ekipe shumė tė mira.

Megjithatė edhe lezhjanėt do tė tentojnė kėtė gjė, tashmė me njė trajner tė ri nė pankinė. Stėrvitja e parė e kėtij ekipi nėn drejtimin e trajnerit Kulli do tė zhvillohet pasditen e sė hėnės ndėrkohė qė presidenti Ndoka ka premtuar qė Brenda pak ditėsh, tė sjellė nė skuadėr edhe 4-5 pėrforcime cilėsorė me lojtarė tė zgjedhur si nga kampionati shqiptar ashtu edhe nga jashtė. E rėndėsishme ėshtė qė tek Besėlidhja puna do nisė nesėr dhe objektivat janė tė qarta.

 

Lexoni dhe kete

XHAFERI TAKON LOJTARƋT E VLLAZNISƋ. PREMTON MBƋSHTETJE

VetĆ«m pak orĆ« pas zyrtarizimit tĆ« marrĆ«veshjes sĆ« bashkĆ«punimit nĆ« mes tij dhe BashkisĆ« ShkodĆ«r …