ZYRTARE: VLLAZNIA- SKĖNDERBEU LUHET NĖ PUKĖ

Ndeshja e prapambetur e javės sė parė tė kampionatit ajo nė mes Vllaznisė dhe Skėnderbeut, nuk do tė luhet nė fushėn sportive “Reshit Rusi” ashtu siē mendohej dhe siē ishte dėshira e tė gjithė shkodranėve. Federata Shqiptare e Futbollit ka marrė sot vendimin qė ky takim tė mos luhet nė kėtė fushė por nė njė stadium tjetėr ngaqė ende nuk ėshtė vendosur pėrfundimisht pėr liēensimin apo jo tė saj. Nė rrethana tė tilla, drejtuesit e klubit Vllaznia kanė kontaktuar menjėherė me drejtuesit e Bashkisė Pukė qė janė shprehur tė gatshėm pėr t’I hapur dyert e stadiumit “Ismail Xhemali”.

Pėr kėtė arsye, ėshtė vendosur qė takimi Vllaznia- Skėnderbeu tė luhet tė mėrkurėn nė orėn 16.00 nė Pukė. Sa pėr vazhdimėsinė, duhet pritur njė tjetėr vendim I Federatės e pėr kėtė arsye, takimi tjetėr, ai I fundjavės me Partizanin, ende nuk dihet nėse do tė luhet nė Shkodėr apo nė Pukė.

Nė kėtė mėnyrė, njė veprim disi I pakuptueshėm I Federatės e cila pavarėsisht se klubi shkodran ka plotėsuar tė gjitha kėrkesat pėr liēensimin e fushės “Reshit Rusi”, ende nuk ka vendosur nėse do ta lejojė Vllazninė tė luajė aty apo jo. Nė rrethana tė tilla, kuqeblutė nesėr tė paktėn do tė jenė tė detyruar tė udhėtojnė drejt Pukės duke mos patur praninė e njė numri tė madh tifozėsh shkodranė me vete, por kjo pritet tė kompesohet nga prania e tifozėve vendasė qė natyrisht do bėjnė tifo pėr Vllazninė.

Lexoni dhe kete

KADIJA: MUNGOJNƋ PASQYRAT FINANCIARE TƋ K.F “VLLAZNIA”

Mungesa e pasqyrave financiare tĆ« vitit 2018-te tĆ« cila janĆ« dashur tĆ« miratohen nga Keshilli …