100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit të lindjes së Shën Gjon Palit të Dytë.

Arqipeshkvi i dioqezës Shkodër-Pult, Imzot Angelo Massafra, tha në mesazhin e tij se Shën Gjon Pali i Dytë ka qenë i vendosur për të ndjekur Krishtin.

Shën Gjon Pali i Dytë përkrahu mësimet e kishës mbi çështjet sociale, sidomos atë të familjes.

Ai është lideri që ka udhëtuar më shumë, duke vizituar 129 shtete gjatë papatit të tij.

Lexoni dhe kete

MATURANTËT NË PROTESTË PËR PROVIMIN E MATEMATIKËS

Në mes të provimeve, maturantët në vend kanë nisur sot protestat. Maturantët nga gjimnaze të …