Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

102- vjetori i shpalljes se Pavaresise

Ka qn ora 09-00 e s premtes kur kan nisur aktivitetet festive ne qytetin e Shkodres me rastin e 28 Nentorit, festes se Pavareise. Prpara bashkis s metropolit verior jan mbledhur drejtuesit e pushtetit lokal, prfaqsuesit e klerit si dhe dhjetra qytetar t Shkodres.

M pas jan vendosur edhe kurora me lule pran memorialit t Luigj Gurakuqit. Ky edhe ka qn aktiviteti i vetm ku prfaqsuesit e pushtetit lokal dhe deputet e qarkut Shkoder kan qn t gjith sbashku pasi m pas prfaqsuesit e s djathts jan ndar duke prkujtuar me 28 Nntor edhe ditn e clirimit. Fillimisht kan vendosur kurora me lule pran varrezave t Rrmajit, ku kan prshendetur prfaqsuesit e klerit.

M pas e djathta ka vendosur kurora me lule pran varrezave t dshmorve. Ndrsa me 29 Nntor, prefekti Paulin Radovani dhe deputet e mazhorances do t zhvillojn ceremonit prkujtimore n kuadr t dits s clirimit.

Lexoni dhe kete

VIJON BOJKOTI I AVOKATËVE TË SHKODRËS

Vijon bojkoti i avokatëve të Shkodrës. Vendimi u mor në mbledhjen e fundit të Dhomës …