Thursday , 23 February 2023

ADEMI: ME FSHF-në PO PUNOJMË PËR KUPËN “NËNË TEREZA”

Shqipëria dhe Kosova prej kohësh kanë diskutuar dhe folur për projektin e Kupës “Nënë Tereza” që pritet të nisë shpejt, por të dyja Federatat e këtyre vendeve presin edhe miratimin e UEFA-s për organizimin e kësaj kupe, e po ashtu edhe për shtimin e fitueses së saj në listën e ekipeve që do të marrin pjesë në Kupat e Europës.

Një deklaratë e tillë është bërë nga presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi. Ai ka qenë paraditen e sotme në Kukës bashkë me gjithë kombëtaren kosovare, qytet në të cilin i janë nështruar testit për covid, në rrugëtimin e tyre drejt Italisë ku do të luajnë ndaj Moldavisë, ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve…

Organizimi i një kupe të tillë kuptohet që do të ishte në të mirë të futbollit të dy vendeve sepse përveç shkëmbimit të eksperiencave, do të ndihmonte shumë edhe në rritjen e cilësisë dhe nivelit të futbollit si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …