Thursday , 23 February 2023

ADILI: NËSE LUAJMË SI BURRAT, FITOJMË NË LAÇ

Nëse shkojmë në Laç dhe luajmë si burrat, Vllaznia do ta fitojë ndeshjen e rradhës për kampionat.

I këtij mendimi është shprehur njëri prej titullarëve të saj, pikërisht mbrojtësi Mevlan Adili. Një deklaratë të tillë ai e ka bërë në emisionin “Sport Arena” në TV Rozafa ku ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës…

Pjesë e këtij emisioni ka qenë edhe ish- futbollisti i Vllaznisë Edmond Doçi i cili ka folur edhe për sukseset e Akademisë Vllaznia ku ai punon aktualisht.

Po ashtu, në këtë emision ka qenë e ftuar edhe trajnerja e ekipit të volejbollit të femrave të Vllaznisë Nora Deda që ka vlerësuar shumë paraqitjen e bërë gjatë këtij sezoni për këtë ekip.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …