Tuesday , 18 January 2022

Akademia Vllaznia vijon fitoret!

Ekipet e Akademis Vllaznia po bjn nj ecuri shum t mir n kampionat. Si ekipi U-19 ashtu edhe ai U-17, kan fituar n javn e fundit ndaj Shkndis s Tirans. Ndeshja e 19 vjearve ka qen shum e rndsishme pasi prballeshin ekipet q kishin arritur nga 10 fitore secili. Fitorja e Vllaznis s drejtuar nga trajneri Samuel Nikaj, ka br q ky ekip t jet tashm i vetm n renditje me pik t plota 33. Nj fitore t rndsishme ka arritur edhe Vllaznia U-17 me rezultatin 2-0 me gola t shnuar nga Hebaj e Erkoevi. Me kt fitore, ky ekip sht ngjitur n vendin e katrt n renditje por natyrisht q objektivat jan pr tu ngjitur m tej.

Kto dy ekipe do t krkojn fitoret edhe n takimet e rradhs, ato q do t luajn ditn e nesrme ndaj ekipeve t Partizanit. Edhe kto takime do t luhen sipas kalendarit n Shkodr, pikrisht n fushn sportive Reshit Rusi. Natyrisht q mundsit pr t fituar jan. Vllaznia U-19 po bn nj kampionat shum t mir dhe jo m kot ka kryesuar nga java e par e deri m tani duke mos e njohur shijen e humbjes.

Nga ana tjetr, edhe Vllaznia U-17 ka ardhur duke i prmirsuar rezultatet dhe shpreson q ta prfundoj sezonin duke qen n tre vendet e para t renditjes. Mundsit jan dhe stafi drejtues po punon mir. Akademia Vllaznia ka qen dhe vazhdon t jet model n pun dhe kjo reflektohet jo vetm me rezultatet por edhe me nxjerrjen e elementit cilsor. I fundit sht Ardit Krymi q po luan me mjaft sukses n ndeshjet e fundit edhe me ekipin e par.

Lexoni dhe kete

TAFILI: PRESIONI NË ANËN E TIRANËS, JO TË VLLAZNISË

Tirana- Vllaznia është një sfidë që pritet më shumë interes në Shkodër sepse kemi të …