Thursday , 23 February 2023

Apeli ne 1 muaj, 60 vendime per masa sigurimi!

Vetm gjat muajit Nntor dhe fillim muajit Dhjetor, gjykata e Apelit n Shkoder ka patur nj fluks t gjykimit t masave t sigurimit prsonal. Sipas kancelares s gjykats s Apelit Greta Laloshi gjat ksaj periudhe jan gjykuar 60 masa sigurimi prsonal. Ndrsa vjedhja e energjis elektrike ka rritur ndjeshm numrin e rasteve ku jan gjykuar 21 raste, dhe n t gjitha kto raste prsonat kan marr vednimin arrest me burg.

Ndrkoh vetm 5 raste kjo gjykata ka vendosur arrest n shtpi pr prsonat q akuzohen pr shfrytzim t prostitucionit, shkeljes se rregullave te qarkullimit rrugor dhe kondrabandes me mallrat e ndaluar.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …