Thursday , 23 February 2023

CANNABIS DHE ARM N SHKODR, ARRESTOHEN 4 SHTETAS

4 persona nga fshati Pentar i njsis administrative Dajc jan arrestuar, ndrsa nj tjetr sht shpallur n krkim nn akuzat e Prodhimit dhe Trafikimit t narkotikeve, Shkatrrimit t prons me eksploziv dhe Mbajtjes pa leje t armve luftarake dhe municionit.

Policia e Shkodrs ndaloi konkretisht shtetasit Vinens Doi, 30 vje, Rajmond Kalavai, 30 vje, Anton Gjuraj, 29 vje, David Doi, 32 vje, ndrsa u shpall n krkim shtetasi m iniciale E.D, 28 vje.

Indicia pr arrestimin e ktyre shtetasve erdhi pasi n ort e para t s marts n banesn e shtetasit H.L, n fshatin Pentar, shprtheunj sasi eksplozivi, por fatmirsisht nuk pati pasoja n njerz.

Pas hetimeve t policis nn operacionin STEP BY STEP, provat i cuan tek shtetasit e lartprmendur, ku pas kontrollit n banesat e tyre u gjetn n cilsin e provs materiale 334.2 kg, lend narkotike t llojit cannabis sattiva e vendosur n 17 fuci plastike e gatshme pr tregtim, 2 arm gjahu, nga kto 1 pa leje, nj automatik model 56, nje automjet autoveture e tipit BMW me targ DJ 707 VE dhe 2 aparate celulare.

Po n vijim t hetimeve t lartprmendura nga strukturat policore s DVP-Shkodr, sht ushtruar kontroll ne zonn Mushan t Njsis Administrative Daj, ku n mbshtetje t t dhnave hetimore sht konstatuar nj parcele me 3000 bim narkotike cannabis sattiva dhe rezultoi se ishte kultivuar nga personat e lartprmendur.

Materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Shkodr pr evidentimin e pesonave t tjer t implikuar n kt hetim.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …