Tuesday , 31 January 2023

“ARREST ME BURG” PËR SHTETASIN DEDË NIKA

Gjykata e shkallës së parë Shkodër ka rikonfirmuar këtë të hënë masën e sigurisë “Arrest me burg” për shtetasin Dedë Nika. Ai u kap nga policia të shtunën në kuadër të finalizimit të operacionit të koduar “Mesazhi”.

Ndaj 33-vjeçarit rëndon akuza e shkatërrimit të pronës me eksploziv dhe armëmbajtje pa leje.

Shtetasi Dedë Nika akuzohet si autor i vendosjes së lëndës eksplozive në banesat e oficerit të policisë Prelë Milani dhe qytetarit Zef Bungaja. Ngjarje këto të ndodhura me 4 janar të vitit 2020.

Më herët, policia njoftoi se nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, strukturat hetimore të DVP Shkodër, po punojnë intensivisht për identifikimin e bashkëpuntorëve të mundshëm, si dhe për zbardhjen e ngjarjeve të tjera të kësaj natyre, të ndodhura në kohët e fundit.

Në fakt, duhet theksuar se disa shpërthime të tjera me lëndë plasëse në banesat e efektivëve të policisë në Shkodër vijojnë të mbeten pa autorë.

Lexoni dhe kete

MALËSI E MADHE, SEKUESTROHEN 3 MAKINERI PËR LOJËRA FATI

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, …