Thursday , 23 February 2023

ARRESTOHET EFEKTIVI I POLICISE NE LEZHE

Një efektiv policie në Lezhë wshtw vwnw nw pranga, pasi akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes dhe ngacmim seksual ndaj kunates së tijë të mitur.Polici me iniciale A.SH 28-vjeç banues në Tiranë u prangos nga agjentet e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave.Arrestimi i tijë erdhi pas denoncimit të së shoqes e cila ka deklaruar në polici se 28-vjeçari e dhunonte vazhdimisht.Në të njejten kohe ka bërë denocim dhe kunata e mitur për ngacmim seksual.

Në lidhje me rastin në fjalë kanë nisur hetimet, ndërsa bëhet e ditur se polici i arrestuar i ka mohuar akuzat e ngritura ndaj tijë.28-vjeçari A.SH mësohet se ishte efektiv i forcave të rendit në Komisariatin e Policisë Lezhë, detyre që e ushtronte prej tre vitesh.Materialet proçeduriale në ngarkim të 28-vjeçarit i janë referuar Prokurorisë për veprime të metejsshe.Nëse akuzat e ngritua ndaj tijë ai rrezikon të dënohet me burg për dy vepra penale të cilat tashmë janë ngritur ndaj tijë.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …