Thursday , 23 February 2023

Arvizu ne Puke: Larg dhunes ne familje!

Ambasadori amerikan Alexander A. Arvizu sht pritur me valle tradicionale n qytetin e Puks nga fmijt e Qndrs Kulturore. Ai kahapur atjePanairin e Shndetit ku dhe ka dhn nj kshill: “Nse doni t bni nj ndryshim pr shndetin tuaj, do t’ju nxisja t lini duhanin”.Arvizu, n fjaln e rastit ka prgzuar Ministrin e Shndetsis dhe Korpusin e Vullnetarve t Paqes pr promovimin e jetess s shndetshme nprmjet ktij panairi.

arvizu

“Ky aktivitet sht pr ju, prandaj dua t’ju nxis t gjithve q t zbuloni stendat dhe t bni pyetje, n mnyr q t msoni si mund t parandaloni smundjet dhe t prmirsoni shndetin tuaj dhe t familjarve tuaj. Dhe nse doni t bni nj ndryshim pr shndetin tuaj, ather un do t’ju nxisja q t lini duhanin,” – ka thn ai.Ambasadori shprehu mirnjohjen e tij ndaj qytetarve t Puks pr mikpritjen e ngroht, vlersoi bukurin dhe burimet natyrore t qytetit, dhe nxiti qytetart pr t punuar s bashku pr t kaprcyer pengesat q mund t dalin prpara, e t gjejn mnyra pr t prmirsuar shndetin dhe mirqnien e komunitetit t tyre

Lexoni dhe kete

“LAND AND SAND ART FESTIVAL” NË VELIPOJË

“Land and sand Art Festival” është festivali i parë i skulpturave të artit në rërë. …